Messerschmitt Bf 109G, K detail set for Hasegawa,cat.n.: A32003
Měřítko:
1/32

Výrobce: Black Dog

Kategorie: resinové doplňky

 

   Vzhledem ke skutečnosti, že jsem neodolal lakání modelů v měřítku 1/32 a jako první jsem si zvolil model Messerschmittu Bf 109G-14, bylo logickým vyústěním, že jsem si pořídil dostupné doplňkové sety. Jedním ze setů byla i novinka na trhu v podobě detail setu české firmy Black Dog s názvem Messerschmitt Bf 109G, K detail set, katalogového čísla A32003.
    Po otevření malé krabičky s bočním otvíráním jsem zjistil, že její obsah neodpovídá fotografii na jejím obalu viz. fotografie výše. Již z letmého pohledu na obal setu je zřejmé, že vyfotografované vrtulové listy nejsou v měřítku 1/32, ale v menším. Dle mě dostupných informací jsou vrtulové listy určené pro detail set pro stavebnici Focke Wulfu Fw 190D firmy Eduard a na fotografii na obalu se dostaly omylem. Takže je v setu nehledejte (alespoň já je tam neměl).
   Ale nyní k vlastnímu setu. Resinové díly jsou odlity vcelku čistě, naleznete na nich jen několik drobných bublinek, které, ale není problém "zatmelit" pomocí vteřinového lepidla. Po jejich očištění a vytmelení, však pro mě nastalo jedno velké zklamání. Po jejich přiložení k modelu jsem zjistil, že jak vztlakové klapky, tak klapky chladiče jsou menší a to v řádech cca 0,5 mm. Přestože se se pohybujeme v měřítku 1/32 a díly jsou již poměrně velké, rozměrové odchylky způsobí, že po jejich aplikaci na model vznikne nepěkná a hlavně neodstranitelná mezera široká cca 1mm !!! Výsledek si můžete prohlédnou na následujících fotografiích.
   Můj názor? Na rozměrovou přesnost výrobků Black Dog jsem již četl kritiku, že jsou v řadě případů menší a na modely nepasují. Tento názor se mě potvrdil v případě tohoto setu. Informace bohužel nelhaly a já jen mohu říci jediné: NEKUPUJTE TENTO SET, JSOU TO VYHOZENÉ PENÍZE !!!
 

 

 


  

 

© 2010 Copyright by mindphaser.cz